Co to jest baza Credit Check?

Credit Check jest bazą, która pozwala sprawdzić czy klient jest zadłużony w innych firmach pożyczkowych. W systemie jest odnotowywana każda nieterminowa spłata lub jej brak. Dzięki temu firmy pożyczkowe nie tracą na udzielaniu niespłaconych pożyczek, a konsumenci są lepiej chronieni przed zjawiskiem przekredytowania.

Zmniejszone ryzyko kredytowe

Credit Check to narzędzie, które przynosi wiele korzyści w ramach zarządzania ryzykiem kredytowym w instytucjach pożyczkowych. Nowe rozwiązanie ogranicza koszty udzielania pożyczek i chroni przed fraudami. Oprócz tego dla konsumentów jest także zabezpieczeniem przed spiralą zadłużenia. Działanie bazy udoskonali obieg informacji gospodarczych i zmniejszy ryzyko kredytowe w consumer finance, ponieważ baza Credit Check połączona jest z Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej. Dzięki temu o pożyczkach przeterminowanych o ponad 60 dni może dowiedzieć się każdy przedsiębiorca, w tym bank, na zasadach określonych w ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych.

„Nowoczesne rozwiązania stosowane w branży finansowej usprawniają kontakt między firmą a klientem. Ułatwiają także weryfikowanie wniosków pożyczkowych, wyliczanie zdolności kredytowej i oszacowanie ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki, co dla klienta oznacza po prostu ułatwienia w procesie starania o pożyczkę. Dzięki nowoczesnym technologiom instytucje pozabankowe mogą w kilkanaście minut sprawdzić wiarygodność danych wprowadzonych w formularzu. Dodatkowe sprawdzanie w bazie Credit Check zmniejsza ryzyko kredytowe. Dla instytucji pozabankowych i ich klientów oznacza to zmianę na lepsze – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Bazę Credit Check w Polsce prowadzi Deltavista, spółka należąca do Grupy CRIF, która jest europejskim liderem w dziedzinie bankowej informacji kredytowej i jednym z głównych międzynarodowych dostawców informacji gospodarczej. Grupa CRIF została założona w 1988 roku w Bolonii. Dziś obecna jest w 50 krajach na czterech kontynentach. Patronat nad bazą Credit Check objął Związek Firm Pożyczkowych.