Prestiżowe wyróżnienie

Każda firma zrzeszona KPF jest zobowiązana do przeglądu swoich praktyk biznesowych pod kątem ich zgodności z Zasadami Dobrych Praktyk. Audyt organizuje Komisja Etyki KPF, która przygotowuje także specjalne formularze potrzebne do przeprowadzenia badania. Po wypełnieniu formularze są odsyłane do KPF i weryfikowane przez instytucję. Podmioty, które pozytywnie przejdą ten proces, otrzymują Certyfikaty Etyczne KPF. W tym roku do tego grona dołączyła Pozyczkaportal.pl.

Wyróżnienie tego rodzaju może dotyczyć różnego rodzaju podmiotów. Mogą to być zarówno instytucje, jak i np. pośrednicy finansowi, towarzystwa finansowe czy kancelarie prawnicze. Nawet takie podmioty jak rejestry dłużników mogą spotkać się z podobnym dowodem uznania. Przykładem może być tu Rejestr Dłużników ERIF, który uzyskał certyfikat w 2015 r.

Etyczne zachowania w branży pożyczkowej

W mediach wciąż głośno jest o ustawie antylichwiarskiej, co jakiś czas powraca również temat nierzetelnych pożyczkodawców. Dlatego bardzo ważne jest podkreślanie zasług podmiotów, które udzielają kompetentnych informacji na temat pożyczek pozabankowych i wskazują, gdzie można odnaleźć bezpieczne oferty. Co więcej, przedstawiają informacje o bieżących wydarzeniach z tego środowiska, dzięki czemu odbiorca poszerza swoją wiedzę. Bardzo istotne jest udostępnianie wiedzy, która pozwala na podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Wszystko to jest znaczące ze względu na to, że w dobie internetu stykamy się z natłokiem informacji i bardzo ciężko jest wybrać te, które są wiarygodne.

Potrzebne są zatem źródła, które pomogą zrozumieć mechanizmy funkcjonowania sektora pozabankowego. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ rzetelność przekazywanych wiadomości ma tu kluczowe znaczenie. Jedną z instytucji kładących nacisk na przekazywanie sprawdzonych informacji jest Pozyczkaportal.pl, która została wyróżniona właśnie za etyczne postępowanie.

„Pozyczkaportal.pl jest portalem, któremu zależy na stosowaniu etycznych działań. Nasi czytelnicy mogą uzyskać wiarygodne informacje przygotowane w oparciu o rzetelne źródła. Wyróżnienie w postaci Certyfikatu Etycznego KPF utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i służą kreowaniu pozytywnego wizerunku rynku pozabankowego w Polsce” − komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.