Cashless Fintech Evening powered by Mastercard – co w programie?

7 czerwca 2018 r. w Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyło się wyjątkowe spotkanie. Cashless Fintech Evening powered by Mastercard zgromadziło w jednym miejscu najważniejsze postaci dla rynku Fintech. Specjaliści mieli okazję wypowiedzieć się na bliskie sobie, ale także zgromadzonym tematy, dodatkowo udzielić cennych rad. Wydarzenie rozpoczęło się sesją Fintech Future. Poruszyła ona wszelkie aspekty rozwoju branży fintech w kraju. Głos podczas tej części zabrał Igor Zacharjasz z Inkubatora Innowacji Visy.

Kolejne wystąpienia należały do: Piotra Widackiego z BNP Paribas oraz Macieja Stępnia z Braintri. Zgromadzeni dowiedzieli się, jak działać, aby koszty promocji firmy nie przerosły przeznaczonego na ten cel budżetu. Przedstawicielką płci pięknej, która zabrała głos na spotkaniu jest Monika Charamsa, szefowa spółki New Commerce Services, operatora serwisu Bancovo. Wspomniała, skąd bierze się coraz większe zainteresowanie produktami sprzedawanymi online. Uczestnicy spotkania na koniec zapoznali się z wartościowym przekazem Pawła Haltofa oraz Bartosza Ciołkowskiego.

Mapa Polskiego Fintechu – co zawiera?

Cashless Fintech Evening powered by Mastercard to wydarzenie skupione zarówno na teorii, jak i praktyce. Zaprezentowana podczas spotkania wiedza została poparta cennymi przykładami. Jednym z nich jest Mapa Polskiego Fintechu. Stanowi ona zestawienie polskich firm działających w branży technologii finansowej. Opracowanie to przygotowała redakcja Cashless przy współpracy z fundacją Fintech Poland oraz firmą Accenture.

Pamiętajmy, że polskie fintechy to nie tylko kredyty i pożyczki, wśród których znalazł się m.in. portal Lonado.pl. To również płatności, ubezpieczenia czy rynki kapitałowe, a także handel walutami. Biorąc pod uwagę sektor Fintech nie należy także zapominać o cyberbezpieczeństwie. Korzystając z sieci jesteśmy narażeni na utratę danych osobowych. Warto więc dbać o ich bezpieczeństwo i przestrzegać narzuconym nam przez serwisy, zasad.

Osoby związane z działalnością fintech wiedzą, jak ważna jest umiejętność zarządzania kapitałem zarówno osobistym, jak i firmowym. Mapa Polskiego Fintechu rozróżnia przedsiębiorstwa, które wpisują się w oba nurty. Odrębną grupę w zaprezentowanym przez Pawła Widawskiego (Fintech Poland) oraz Karola Mazurka (Accenture) podziale stanowią kanały sprzedaży. To od nich niesamowicie dużo zależy, ponieważ ułatwiają komunikację między kontrahentami.

Mapa Polskiego Fintechu kluczem do rozwoju branży

Mapa Polskiego Fintechu jest najbardziej kompleksowym na polskim rynku opracowaniem dla i o branży fintech. Dzięki zebraniu w jednym miejscu najważniejszych informacji o przedsiębiorstwach możemy być pewni, że wybierając je, stawiamy na najwyższą jakość. Co więcej, korzystając z przygotowanego dla klienta asortymentu wspieramy rynek finansowy.
Nie da się ukryć, że branża Fintech coraz prężniej się rozwija. Dzięki temu zarówno sektor ubezpieczeniowy oferujący polisy, jak i sektor pożyczkowy oferujący chwilówki czy pożyczki ratalne, skazany jest na sukces. Rośnie zapotrzebowanie na atrakcyjne oferty dostępne niemalże od ręki, dlatego przy współpracy przedsiębiorstw można stworzyć potrzebne ludziom produkty dostępne bez wychodzenia z domu.

Rozwój branży Fintech nie byłby możliwy, gdyby nie konsumenci. To oni dostarczają pomysłów, zgłaszają uwagi i komentują. Prawo bytu rynku finansowego dały także kolaboracje. Współpraca między przedstawicielami wybranych sektorów jest niezbędnym czynnikiem rozwoju firm.– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert Pozyczkaportal.pl