Co wiemy o Capital Service S.A.?

Capital Service S.A. jest spółką funkcjonującą w branży pożyczkowej i specjalizującą się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Firma oferuje swoje usługi poprzez ogólnopolską sieć oddziałów, placówki franczyzowe i partnerskie. Ponadto firma ma własny Contact Center i serwis internetowy: kredytOK. Spółka posiada wypracowane na podstawie ponad dziesięcioletniego doświadczenia, własne metody badania zdolności kredytowej klientów, co pozwala na unikanie nadmiernego ryzyka. Ze względu na dużą skalę działania spółka zdecydowała się na zakup systemu analitycznego, który przyspiesza sprawdzanie danych klientów i ich dokładną weryfikację.

Wdrożenie systemu klasy Business Intelligence

Notowana na rynku Catalyst spółka: Capital Service S.A. zakończyła wdrożenie systemu klasy Business Intelligence. Ten system analityczny służy usprawnieniu i skróceniu do minimum procesu oceny ryzyka kredytowego i obsługi klienta. Dodatkowym skutkiem wdrożenia jest także poprawa jakości portfela kredytowego spółki.

– Sektor FinTech cały czas się rozwija. Dzięki tej inwestycji analitycy z Capital Service S.A. będą mogli samodzielnie i w krótszym czasie tworzyć zaawansowane modele scoringowe niezbędne do prawidłowej oceny zdolności kredytowej osób zainteresowanych pożyczkami. Proces weryfikacji będzie odbywał się natychmiast, w trybie online, po wprowadzeniu koniecznych danych wnioskodawcy. Większość firm pozabankowych nieustannie usprawnia jakość działania swoich narzędzi do weryfikacji, dlatego pożyczka trafia na nasze konta bankowe w trakcie kilkunastu minut – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Dla uzyskania zamierzonych celów zarząd spółki zakupił oprogramowanie Ferryt. Scoring, który wykorzystuje tzw. „silnik decyzyjny” systemu klasy Business Intelligence: InForum Bi Studio. Oba systemy oferowane są przez poznańską firmę DomData AG od kilku lat działają na rynku instytucji finansowych. Bazowe produkty DomData AG: Ferryt Enterprise Platform, WorkNet Smart Platform oraz InForum. Są to zaawansowane platformy służące do budowy dedykowanych systemów informatycznych, przeznaczonych dla rynku finansowego, handlu, usług oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. DomData AG ponadto może pochwalić się, że jej produkty są nie tylko dostarczane na rynek polski, lecz także trafiają do klientów w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytania i USA. Centrala firmy znajduję się w Poznaniu, a firma ma też oddziały w Warszawie i w Monachium.

Nowe systemy analityczne, które proponuję firma DomData Ag, usprawniają proces weryfikacji klientów. Coraz więcej spółek decyduje się na zakup produktów, które polepszają ich działalność. Rozwój sektora FinTech przynosi coraz to nowe korzyści dla klientów i całej branży finansowej