Ile pieniędzy trafi do przedsiębiorców z Tarczy Finansowej?

Wczoraj Polski Fundusz Rozwoju uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej w sprawie uruchomienia Tarczy Finansowej – do tego programu KE wprowadziła tylko kilka technicznych zaleceń. Zgoda tej instytucji była niezbędna do tego, aby banki komercyjne i większość banków spółdzielczych mogło zacząć przyjmować wnioski dotyczące subwencji dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Dzięki temu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskają niezbędne wsparcie finansowe potrzebne do przetrwania na rynku w trudnym okresie, do którego przyczyniła się epidemia koronawirusa. Jaka kwota trafi do przedsiębiorców? Według oficjalnych informacji do firm trafi pula pieniędzy w wysokości 75 mld zł. O pomoc finansową można występować poprzez wypełnienie specjalnego wniosku w bankowości elektronicznej.

Wnioski mogą składać firmy, które zatrudniają od 1 do 249 pracowników

System, który został wdrożony przez 17 banków komercyjnych i większość banków spółdzielczych daje możliwość przyjmowania wniosków z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają od 1 do 249 pracowników o udzielenie potrzebnych środków z Tarczy Finansowej PFR.

Przypominamy, że wartość programu pomocowego Polskiego Funduszu Rozwoju zawiera wartość 100 mld zł. Wsparcie kierowane jest do około 670 000 polskich działalności gospodarczych, które w związku z panującą epidemią koronawirusa wpadły w poważne kłopoty finansowe i nie mają pieniędzy na dalsze funkcjonowanie.