Natychmiastowy przelew pomiędzy użytkownikami BLIKa

Bank Millennium to jeden z liderów rynku finansowego. Dzięki temu, że jest otwarty na nowych klientów, ale także technologie, które są nieodłącznym elementem rozwoju dziedziny FinTech, wychodzi do swoich klientów z coraz doskonalszymi rozwiązaniami. Jednym z nich była do tej pory możliwość dokonywania transakcji pieniężnych za pomocą usługi BLIK. Choć na początku system miał kilku przeciwników, dziś zyskuje na popularności.

Bank chcąc sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów, wprowadził kolejne ułatwienie. Klient dokonujący płatności od razu zobaczy na liście kontaktów, który znajomy posiada aplikację mobilną Banku Millennium, tym samym będzie mógł otrzymać pieniądze natychmiast. Jak rozpoznać taką osobę? Na formularzu, który służy do wykonania przelewu, obok nazwy użytkownika pojawi się ikonka usługi BLIK. Dzięki temu, jeśli potrzebujemy wspomóc kogoś gotówką w awaryjnej sytuacji, możemy to zrobić nie tylko bez przemieszczania się, ale także bez tracenia cennych minut.

Autoryzacja transakcji za pomocą kodu BLIK

Szybka weryfikacja osób, które korzystają z usługi BLIK oraz aplikacji Banku Millennium, to nie jedyne ułatwienie ze strony lidera finansów. Już niedługo osoby, które dokonują zakupów online, nie będą musiały korzystać z tradycyjnej metody zatwierdzania płatności internetowych. Logowanie do strony banku oraz potwierdzenie działania kodem SMS zostanie zastąpione autoryzacją za pomocą kodu BLIK. Wystarczy, że użytkownik aplikacji banku wprowadzi specjalny kod, który system wygeneruje automatycznie.

”Nie da się ukryć, że naszym życiem rządzi technologia. Korzystamy z niej, bo ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dzięki takim zmianom jak te, które oferuje lider bankowości, możemy sprawniej zarządzać czasem i z większą przyjemnością dokonywać transakcji w sieci”– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.