Agnieszka Wachnicka nowym prezesem FRRF

Agnieszka Wachnicka na stanowisku prezesa FRRF zastąpiła Monikę Zakrzewską. Odpowiedzialna będzie m.in. za:

  • wyznaczanie i promowanie wysokich standardów etycznych w sektorze instytucji finansowych,
  • dialog liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi i organizacjami konsumenckimi,
  • edukację finansową konsumentów.

Nowa prezes ma już doświadczenie w branży. Jako dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowym, odpowiadała za działania na rzecz ochrony klientów banków, instytucji pożyczkowych, funduszy inwestycyjnych i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Wcześniej przez 11 lat pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Zajmowała się tam pracą nad regulacją poszczególnych sektorów rynku finansowego. Prowadziła także działania mające na celu utrzymanie stabilności finansowej rynku.

Działalność Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Pozabankowy sektor finansowy w Polsce cały czas zyskuje na popularności. Od 2016 roku nad jego zrównoważonym rozwojem czuwa Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego. FRRF skupia przedstawicieli największych firm pożyczkowych tj. Provident Polska, Everest Finanse (Bocian Pożyczki), Tempo Finanse i Profi Credit.

Niezmiennym priorytetem fundacji jest podnoszenie bezpieczeństwa konsumentów. Dlatego też, podejmuje ona działania mające na celu eliminację wszelkich patologii rynkowych oraz promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z usług finansowych. FRR opracowuje także analizy i raporty dotyczące sektora pożyczkowego.