Polski rynek pożyczek wzbudza zainteresowanie

Nie dziwi zainteresowanie rodzimym rynkiem pożyczek – tylko w pierwszej połowie roku wartość kredytów konsumpcyjnych, do których zaliczają się chwilówki, wzrosła o ponad 3 mld złotych. Liczba pożyczek zagrożonych niespłaceniem spadła w stosunku do ubiegłego roku z 17% do 13%.  Dla porównania na Czarnym Lądzie praktycznie co druga udzielona pożyczka jest niespłacana. Wielkość rynku i rzetelność klientów niewątpliwie skusiły GetBucks do spojrzenia w stronę rynków europejskich. Firma ta udziela pożyczek do wysokości 300 Euro na okres do 35 dni.

Koreańska firma pożyczkowa w Polsce

Druga firma, która niebawem wejdzie do Polski, to azjatyckie Apro. Jest to działająca od 2004 jako Rush’n Cash firma, która mimo, że powstała w Japoni, to główne źródło dochodu ma w Korei Południowej.

Dobre prognozy rynku chwilówek

Zainteresowanie międzynarodowych korporacji pokazuje, że mimo planowanych przez Ministerstwo Finansów wprowadzenia regulacji rynku, którego obawiają się firmy dotychczas udzielające chwilówek online, zagraniczne podmioty uważają, że dalej  będzie potencjał do zarabiania pieniędzy. Cieszymy się na zwiększenie konkurencji, bo na tym zawsze wygrywa klient i nowym firmom życzymy wielu zadowolonych pożyczkobiorców.