Pomimo tego, że rynek chwilówek online ma dopiero 6 lat, rośnie w tempie wyjątkowo szybkim. Warto zauważyć, że liczba udzielonych pożyczek pozabankowych w ciągu roku wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając w 2013 roku ponad 3 mld zł, a wszystko zapowiada, że 2014 r. będzie pod tym względem dużo lepszy.

Gemius sprawdza popularność pożyczkek online

Gemius, agencja badawcza zajmująca się badaniami Internetu i innych mediów, zbadał miesięczną liczbę odwiedzin stron o tematyce pożyczkowej przez użytkowników Internetu. Okazało się, że w 2014 roku miesięcznie na strony o chwilówkach wchodziło ponad 2 mln osób i stanowi to 9 % wszystkich osób odwiedzających strony internetowe w Polsce. W 2012 było to 700 tysięcy, a w 2013 1,5 mln. Jak widać, tendencja jest rosnąca i możemy liczyć na pobicie kolejnego rekordu już w 2015 roku.

Co stoi za sukcesem pożyczek online

Na pewno na sukces pożyczek online wpływa jest podstawowa cecha użytkowników internetu – anonimowość. Biorąc pożyczkę w sieci, wypełniamy szybki wniosek i dostajemy pieniądze na konto. Proces przebiegający całkowicie online powoduje, że nikt nie dowie się o naszych zobowiązaniach. Inaczej jest w bankach, gdzie musimy pojawić się w oddziale, uzyskać z zakładu pracy zaświadczenie o zatrudnieniu, a często nawet uzyskać zgodę współmałżonka. Również prostota i przejrzystość oferowanych chwilówek online działa na ich korzyść, a także podoba się internautom, którzy są już przyzwyczajeni, że praktycznie wszystko można załatwić za pomocą kilku kliknięć.

dane odnośnie odwiedzin stron oferujacych pożyczki przez internet

Liderami rankingu odwiedzin swoich stron internetowych są Vivus i Kreditoponad 1 milion odwiedzin każde – oraz Net Credit z blisko 0,5 milionem odsłon. Zjawisko to pokazuje jednoznacznie, że rozwiązania takie są potrzebne i akceptowane przez sektor klientów, co powinno dać dużo do myślenia Ministerstwu Finansów, które od długiego czasu zamierza zmienić ustawę o kredycie konsumenckim i ograniczeniu Polakom dostępu do pożyczek bez BIK.